Mindannyian történetmesélők vagyunk, és ezzel meghatározzuk a jövőt
A meséket és történeteket mindenki szereti. Az ezeregyéjszaka meséi óta pedig azt is tudjuk, hogy a történetek meghatározzák a jövőt, sőt életeket menthetnek meg. Ám, ha úja és újra ugyanazt a történetet meséljük, miért gondoljuk, hogy bármi megváltozhat? Ezért nem mindegy mit mesélünk!
bővebbenAnya, tudod, hogy szeretlek? Anya, tudod, hogy utállak?
Anya – ellentmondásos figura. Gyerekként néha szerettünk, néha utáltuk. Felnőttként viszont tudatosan kell választanunk, hogy mi hol vagyunk kettőnk kapcsolatában.
bővebbenA karácsony legnagyobb ajándéka (ahogy még nem gondoltál rá)
A karácsony az ajándékozás ideje. A legnagyobb ajándék azonban nem biztos, hogy az, amire első pillanatban gondolnál. Remélem ennek a karácsonynak az üzenetét elviszed magaddal egész évre.
bővebbenMi a coaching? (Kevesebb, mint két percben.)
Mi a coaching? Mindenkinek van véleménye róla, de hogyan tudunk eligazodni a sok coach és vélemény között? Ebben segít ez a poszt és videó. Kevesebb, mint két percben bevezetlek a coaching fogalmába.
bővebbenHogyan segít a coaching erősebbé és szabadabbá válni?
A madarak a szabadságot jelképezik számunkra. Mi is vágyunk a szabadságra, de ugyanakkor félünk is tőle. Honnan jön ez a félelem és hogyan támogat a coaching abban, hogy szabadabbnak és erősebbnek érezd magad?
bővebbenMi az a csoportgondolkodás és milyen veszélyei vannak?
Számos ismeretünk van arról, hogy hogyan változik meg az emberi viselkedés társas helyzetekben, de alkalmazzunk-e ezt a tudást? Szakmai anyagok segítségével és Karinthy gyönyörű írásán keresztül próbálom érzékeltetni azt a jelenséget, amelyet csoportgondolkodásnak nevez a pszichológia.
bővebbenNe hagyd, hogy saját intelligenciád ellened forduljon!
A stressz trendi. Divattá vált stresszesnek és feszültnek lenni. Komoly képpel le-föl rohangálni, telefonálgatni, intézkedni, dudálni a másikra, csóválni a fejünket a másik tehetetlenségén és hibáin. Nincs idő semmire, sietni kell, meg kell oldani, nyomni kell a...
bővebbenJól érzem magam, mert az jót tesz nekem
Te mennyire veszed komolyan saját jóllétedet? Tudod egyáltalán, hogy mitől vagy jól? Ezt az írást a Waterloo Sunset című dal ihlette. Útmutatást és segítő kérdéseket adok benne ahhoz, hogy megtaláld az utat saját jóllétedhez és egy magasabb minőséget képviselő élethez.
bővebbenHogyan tehet minket jobb emberré a gonoszság pszichológiája?
Börtönőr lennél vagy inkább fogoly? Vagy van-e más választásod? A híres Stanfordi börtönkísérletet Zimbardo professzor vezette 1971-ben. Azóta ő már 86 éves, és kutatásai, valamint az általa elindított mozgalmak azon dolgoznak, hogy segítsenek egy jobb világot építeni, ahol nagyobb esélyünk van nekünk is jobbá válni. Én személyesen találkoztam vele, és ez maradandó hatást tett rám.
bővebbenVUCA: Miért katonai kifejezéssel írják le a mai világot, és mit tudsz tenni, hogy ez változzon?
VUCA: A mai világot egy olyan katonai kifejezéssel illetik, amely a vietnámi háború idején született. Ma már ez a kifejezés az egész világra igaz. De van remény, és nem is olyan bonyolult ez, mint gondolnánk.
bővebbenNem tudom mi bajom, de valami hiányzik…
A gyermekem nagy tanítóm, mint mindenkinek a sajátja. Tükröt tart – egyfolytában összezavar és nem tetszik, amit látok benne, sőt időnként hevesen elutasítom. Mint mindenki, én is megpróbálok „jó” anya lenni, de ez sokszor nem sikerül. Magam is meglepődök magamon, mert a gyerek mindent kihoz belőlem, amit hordalékként még magammal hurcolok. Nincs mese, felkavarja az állóvizet. Ez a kapcsolatok lényege…
bővebbenÍgy játszmázik az elme – és így tudod felismerni
Az elme nagyhatalmú fegyver, de vedd észre, amikor ellened fordul. Vedd észre, ha folyamatosan gondolatokkal bombáz, taszigál, piszkál, megcsináltat veled dolgokat, kétségeket ébreszt, zsarol, katasztrófa-elméleteket gyárt…
bővebben
Legutóbbi hozzászólások